Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

ZMOS udeľoval Oskara

oskar_1.jpgBratislava - 30. mája 2018 - Slovensko pozná držiteľov ocenenia Oskar bez bariér 2017. Ďalší ročník tradičnej súťaže bol súčasťou prvého dňa snemu Združenia miest a obcí Slovenska. 

Oskar bez bariér je ocenenie tých miest a obcí, ktoré odstraňujú bariéry nielen architektonické, ale aj medziľudské. Ide o ocenenie samospráv, ktoré rôznymi aktivitami, krátkodobými aj dlhodobými projektami uľahčujú život všetkým svojim najmä hendikepovaným občanom. Samotná súťaž a rovnako poznanie príkladov dobrej praxe v oblasti sociálnych vecí prispieva už dlhé roky k zvyšovaniu kvality miestneho a komunitného života. 

Finalistami roku 2018 v kategórii mestá boli Bratislava – Staré Mesto, Krompachy, Handlová a Banská Bystrica. Medzi obcami sa o titul uchádzali obce Lehota pod Vtáčnikom a Lenka. Ocenenie Oskar bez bariér za rok 2017 patrí Bratislave – Staré Mesto a obci Lenka. Špeciálne ocenenie - cena predsedu ZMOS za humanitný čin roka patrí správcovi nadácie TA3 Petrovi Káčerovi.  

oskar_1.jpg

oskar_2.jpgOcenenie odovzdal predseda ZMOS Michal Sýkora a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter, ktorého rezort toto podujatie podporil.


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka