Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

ZMOS spracoval Zborník z vystúpení na podujatí „Municipálna V-4“

10.jpgBratislava – 19. novembra 2018 – Združenie miest a obcí Slovenska v septembri organizovalo medzinárodnú konferenciu, ktorej témy, prednášajúci, ale aj diskusia s účastníkmi preukázali, že municipality v administratívnom priestore V-4 majú mnohé spoločné témy aj východiská.

Cieľom jedinečného podujatia je predstavenie postojov k vybraným témam, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú činnosť miestnej územnej samosprávy a ich vnímanie z pohľadu Slovenskej republiky s prihliadnutím na kontext V-4.

Septembrovú konferenciu sprevádzali tri nosné témy. Účastníci sa venovali SMART inovatívnym prístupom a komplexným riešeniam, vstupu do problematiky financovania a technickej asistencie municipálneho rozvoja a cezhraničnej spolupráce a kontrolnej činnosti v samospráve.

V zborníku z konferencie sú spracované prednášky a vystúpenia hlavných rečníkov. Je vhodným informačným nástrojom pre volených aj odborných zamestnancov miestnej územnej samosprávy, ktorým poskytuje komplexný prehľad k vybraným oblastiam.

Zborník je prístupný na webovej stránke Združenia miest a obcí Slovenska, v rubrike venovanej Národnému projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Zborník z medzinárodnej konferencie SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu nájdete TU

 

 

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník Rady expertov


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka