Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

ZMOS spracoval Zborník z vystúpení na podujatí „Municipálna V-4“

10.jpgBratislava – 19. novembra 2018 – Združenie miest a obcí Slovenska v septembri organizovalo medzinárodnú konferenciu, ktorej témy, prednášajúci, ale aj diskusia s účastníkmi preukázali, že municipality v administratívnom priestore V-4 majú mnohé spoločné témy aj východiská.

Cieľom jedinečného podujatia je predstavenie postojov k vybraným témam, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú činnosť miestnej územnej samosprávy a ich vnímanie z pohľadu Slovenskej republiky s prihliadnutím na kontext V-4.

Septembrovú konferenciu sprevádzali tri nosné témy. Účastníci sa venovali SMART inovatívnym prístupom a komplexným riešeniam, vstupu do problematiky financovania a technickej asistencie municipálneho rozvoja a cezhraničnej spolupráce a kontrolnej činnosti v samospráve.

V zborníku z konferencie sú spracované prednášky a vystúpenia hlavných rečníkov. Je vhodným informačným nástrojom pre volených aj odborných zamestnancov miestnej územnej samosprávy, ktorým poskytuje komplexný prehľad k vybraným oblastiam.

Zborník je prístupný na webovej stránke Združenia miest a obcí Slovenska, v rubrike venovanej Národnému projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Zborník z medzinárodnej konferencie SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu nájdete TU

 

 

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník Rady expertov


 

Aktuálne ponuky

VÝBEROVÉ KONANIE

Výberové konanie na pozíciu
 Expert/-ka pre štúdiu:
„Dobrovoľníctvo v samospráve – krok k aktívnym komunitám“  Miesto výkonu práce: Bratislava
Odmena/hrubá hodinová sadzba: 
...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka