Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

ZMOS spracoval publikáciu „Dobrý deň, samospráva!“

poznamkovy_blok.jpgBratislava – 22. januára 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska spracovalo publikáciu venovanú voleným predstaviteľom a odborným zamestnancom miestnej územnej samosprávy.

Táto príručka sa zrodila po komunálnych voľbách v roku 1998, a teraz, a po novembrových komunálnych voľbách už bola spracovaný šiestkykrát. Zámerom autorského kolektívu Kancelárie ZMOS, ktorý pripravil túto publikáciu, je ponúknuť orientáciu v zložitom svete samosprávy miest a obcí, ktorý sa stále dynamicky vyvíja a mení. Príručka nenahradí zákony, ani vykonávacie predpisy, ale je vhodným sprievodcom v komunálnej legislatíve. Určite však poskytne najdôležitejšie základné informácie o právnom a ekonomickom prostredí, v ktorom naše mestá a obce pôsobia a v ktorom ich volení predstavitelia prijímajú svoje rozhodnutia.

Príručka je určená každému, kto má záujem o aktívnu účasť na správe miestnych záležitostí. Publikácia "Dobrý deň, samospráva!" je k dispozícii TU.

 

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS

 


 

dnes je: 16.2.2019

meniny má: Ida, Liana

ÚvodÚvodná stránka