Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Pozvánka na informačný seminár NP TOS

Implementačná agentúra Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR organizuje prvú sériu informačných seminárov k národnému projektu pod názvom Podpora rozvoja a dostupnosti terénnej opatrovateľskej služby (ďalej NP TOS), realizovaného v rámci ope ...viac...

Zverejnené 18.3.2019


 

Vyhlásenie jubilejného 10. ročníka súťaže Dedina roka

dedina roka.jpg

SAŽP vyhlásila s partnermi jubilejný 10. ročník súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 11. marca 2019 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2019. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom p ...viac...

Zverejnené 15.3.2019
Aktualizované: 20.3.2019


 

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Aktuálne ponuky

Výberové konanie na pozíciu Expert/-ka pre štúdiu: „Sociálny dialóg a miestna územná samospráva v krajinách V4 + Ukrajina“

Miesto výkonu práce: Bratislava Odmena/hrubá hodinová sadzba: (stanovenie na základe kritérií = pozícia expert 1 až 4/ kvalifikačné predpoklady/ dĺžka praxe/ vedomosti, zručnosti, kompetencie)
Termín nástupu: dohodou
Druh pracovnéh ...viac...

Zverejnené 1.3.2019 Vyprší o 7 dní.


 

ZMOS podporuje 62. ročník Okolo Slovenska

okolo_slovenska.jpgBratislava - 4. septembra 2018 - Združenie miest a obcí Slovenska podporuje v poradí 62 ročník najprestížnejších cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Od 12.-16. septembra máme na slovenských cestách možnosť vidieť aj tímy najvyššej ligy, vrátane hviezd Tour de France a iných veľkých podujatí. 

Tohtoročné preteky Okolo Slovenska (UCI 2.1) odštartujú 12.9 prológom v Poprade. V ďalších dňoch budú etapové súboje 146 profesionálov z 21 tímov povzbudzovať na Štrbskom Plese, v Dubnici nad Váhom, Nitre a Galante. Už v úvodných etapách čakajú cyklistov dôležité stúpania, ktoré môžu rozhodnúť o celkovom víťazovi.

Tatranská etapa patrí medzi perly programu našich pretekov. Nebude tomu inak ani tento rok, kedy veľhory okorenia cyklistom cestu hneď v prvej etape z Popradu na Štrbské Pleso. Na nej ich čaká až 7 horských prémií.

Ani v druhej etape si jazdci nevydýchnu. Aj na ceste Ružomberka do Dubnice nad Váhom ich čaká 7 horských prémii, vrátane stúpaní na Donovaly, Šturec, Fačkovského sedla, Čičmany i Homôlku. Tie budú sprevádzané troma rýchlostnými prémiami a finišom na futbalovom štadióne v Dubnici nad Váhom.

Hoci geografická vzdialenosť medzi mestami tretej etapy Dubnicou a Nitrou nie je veľká, aj táto etapa prinesie zvlnené kilometre. Rovných 180. Popri troch horských prémiach si však na svoje už vo väčšej miere prídu aj šprintéri. Tri horské prémie budú sprevádzané troma rýchlostnými.

Posledný deň čaká na cyklistov rýchla rovinatá etapa so štartom v Nitre a cieľom v Galante. Na takmer 696 kilometroch zabojujú pretekári o 17 vrchárskych a 12 rýchlostných prémií a rozdelia si spolu 732 bodov do rebríčka UCI a celkovo 34 875 eur. Samozrejme, súťažiť sa bude aj o cenné dresy – žltý dres lídra pretekov, modrý bodkovaný určený pre najlepšieho šprintéra, červený bodkovaný pre najlepšieho vrchára. Biely dres bude obliekať najlepší mladý jazdec do 23 rokov. Novinkou je, že sa bude v každej etape vyhodnocovať najväčší bojovník etapy, ktorý nasledujúci deň ponesie červené číslo. 

Tento rok privíta Okolo Slovenska skutočne veľké cyklistické mená. Spomedzi World Tour tímov bude štartovať špičkový nemecký tím BORA – hansgrohe, za ktorý jazdí aj najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan spolu so svojím bratom Jurajom. V nominácii na Okolo Slovenska je účastník Tour de France a dvorný pomocník Petra Sagana z čias ich spoločného pôsobenia v tíme Liquigas, Daniel Oss. Rovnako potvrdil svoju účasť aj v špičkovej forme jazdiaci belgický tím Quick-Step Floors. Veľkým lákadlom pre fanúšikov bude vynikajúci klasikár Julian Alaphilippe, víťaz Valónskeho šípu, najlepší vrchár a víťaz dvoch etáp tohtoročnej Tour de France jazdiaci za Quick-Step Floors. Belgický tím privedie naozaj fantastickú zostavu, veď okrem Alaphillippa prídu aj účastníci tohtoročnej Tour de France, národný belgický šampión Yves Lampaert, Niki Terpstra, Bob Jungels, a tiež český jazdec Zdeněk Štybar.

Spomedzi UCI prokontinentálnych tímov môžu diváci opäť vidieť CCC Sprandi Polkowice a Gazprom – RusVelo. Svoju premiéru na slovenských cestách budú mať tímy Bardiani CSF, Cofidis a Roompot. Tieto tímy bude v pelotóne dopĺňať aj 11 kontinentálnych tímov vrátane slovenskej Dukly Banská Bystrica.

Preteky odštartujú v Poprade slávnostným predstavením tímov a následným prológom, ktorý bude v priamom prenose vysielať aj verejnoprávna RTVS.  

Všetky podrobné informácie aú pravidelne aktualizované na webovej stránke pretekov https://www.okoloslovenska.com/


 

dnes je: 24.3.2019

meniny má: Gabriel

ÚvodÚvodná stránka