Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Predstavitelia vlády rokovali so ZMOSom Vytlačiť
 

urad_vlady_zmos.jpgBratislava – 26. augusta 2019 – Predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini s časťou ministrov rokovali s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska. Rokovanie sa uskutočnilo v stredu 21. augusta 2019 na Úrade vlády SR.

Témou stretnutia bola najmä diskusia o možnostiach naplnenia priorít prijatých na májovom  sneme ZMOS a prerokovanie viacerých aktuálnych tém. Na rokovaní dominovali najmä otázky dopadov legislatívy na finančné príjmy obcí, ale aj dostavba vodovodov a kanalizácií do roku 2030. V centre pozornosti boli tiež pozemkové úpravy a usporiadanie vlastníckych vzťahov ako aj ďalšie priority ZMOS.

Podľa predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera „účasť takmer polovice členov vlády dokazuje, že ZMOS je dôveryhodný sociálny partner, ktorý presadzuje oprávnené požiadavky miest a obcí a zároveň tlmočí skúseností z aplikačnej praxe, teda z prostredia samospráv.“ Podľa slov predsedu združenia: „Aktuálnymi témami diskusie bolo aj školské stravovanie, financovanie sociálnych služieb, stavebná legislatíva, zákon o detských ihriskách a príprava nového programového obdobia. Teda témy, ktoré sa nás mimoriadne dotýkajú a majú priame dopady na financovanie i rozhodovanie samospráv a kvalitu života obyvateľov.“

Predseda vlády, jej podpredsedovia a ministri na rokovaní jasne deklarovali záujem o kontinuitu konštruktívneho dialógu so ZMOS ako dôležitým  partnerom vlády SR. Predseda  ZMOS na stretnutí potvrdil ochotu viesť takýto dialóg v prospech slovenských samospráv a občanov miest a obcí.

 

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


 
 
Položky 1-10 z 123

 

Komuniké z 3. rokovania Rady ZMOS

Rokovanie k problematike financovania konkrétnych opatrení v školstve

Injekcia na financovanie preneseného výkonu štátnej správy

Zapojte sa do súťaže ENVIROMESTO 2019

Dobrá prax inšpiruje. Ďalšie príklady dobrej praxe

Päť kandidátov na predsedu ZMOS

Smart kamerové systémy zvyšujú bezpečnosť a ochranu

Aký je prínos a v čom sú riziká nájomného bývania?

Nájomné bývanie je potrebné podporovať

VÚB už štvrtý rok finančným partnerom ZMOS

Položky 1-10 z 123

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka