Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

ZMOS aj tento rok podporuje charitatívnu cyklojazdu Petra Káčera

page1.jpg

Bratislava – 13. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska aj v tomto roku podporuje charitatívnu cyklojazdu Petra Káčera. Správca Nadácie TA3 aj tento rok vyráža naprieč Slovenskom, aby pomohol ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. ...viac...

Zverejnené 13.6.2019


 

ZMOS skúma postoje samospráv ku kompetenčnej výbave

diar_poznamky.jpg

Bratislava – 12. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska v priebehu leta predstaví analýzu prenesených kompetencií z hľadiska miestnej územnej samosprávy. Následne ide realizovať audit kľúčových originálnych kompetencií. V súvislosti s tým dnes ...viac...

Zverejnené 12.6.2019


 

Program štvrtého rokovania Rady ZMOS

foto_rada.jpg

Bratislava – 10. júna 2019 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal v poradí štvrté rokovanie Rady ZMOS, ktoré je v poradí prvým od májového snemu.
Po otvorení a voľbe návrhovej komisie, ktoré uvedie predseda ZMOS Br ...viac...

Zverejnené 10.6.2019


 

Infodeň „Granty pre samosprávu“ už zajtra v Košiciach!

logo Infodní.png

Už zajtra sa stretneme v Košiciach (7. 6. 2019) na poslednom podujatí v rámci jarnej šnúry informačných dní pre samosprávu “Granty pre samosprávu“, ktoré pre mestá a obce pripravil Úrad vlády SR – Odbor programov nadnárodnej spolupráce v spolupráci s ...viac...

Zverejnené 6.6.2019


 

Parkovacia politika v centre pozornosti

smart_1.jpg

Tatranská Lomnica – 5. júna 2019 - Združenie miest a obcí Slovenska začiatkom organizovalo podujatia, ktoré sa týkali výlučne parkovacej politiky.
Kým cieľom prvého podujatia, seminára, bola informovanosť o aktuálnom stave parkovania na Sloven ...viac...

Zverejnené 5.6.2019


 

ZMOS pracuje na zásadnej modernizácii miestnej územnej samosprávy

Bratislava – 3. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska už takmer rok realizuje národný projekt zameraný na modernizáciu miestnej územnej samosprávy. Ide o aktivity zamerané na zásadné reformy v prostredí miest a obcí, pričom sa projekt orientuj ...viac...

Zverejnené 3.6.2019


 

Podujatie k dobrovoľníctvu presúvame na začiatok septembra

diar_poznamky.jpg

Bratislava - 29. mája 2019 - Združenie miest a obcí Slovenska pripravovalo seminár venovaný rôznym aspektom podpory a rozvoja dobrovoľníctva v prostredí samospráv. Vzhľadom na nedostatočný záujem o avizovaný termín podujatia sme sa seminár rozhodli p ...viac...

Zverejnené 15.5.2019
Aktualizované: 30.5.2019


 

Branislav Tréger: Nemám záujem, aby moje meno ani ZMOS boli zneužívané na politické účely

diar_poznamky.jpg

Bratislava – 28. mája 2019 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger odmieta účelovo spracovaný rozhovor, ktorý bol dnes publikovaný na internetovej stránke Denníka N.
Redaktor Denník N Daniel Vražda oslovil novozvoleného p ...viac...

Zverejnené 28.5.2019


 

Súčasťou snemu ZMOS bolo udeľovanie prestížnych ocenení

oskar_2019.jpg

Bratislava – 27. mája 2019 – Už tradične je súčasťou snemu Združenia miest a obcí Slovenska oceňovanie v rámci dvoch aktivít. Ide o Oskara bez bariér a Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom.
Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo v záver prv ...viac...

Zverejnené 27.5.2019


 

Novým predsedom ZMOS je primátor Branislav Tréger

treger.jpg

Bratislava 23. mája 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska v nasledujúcich štyroch rokoch povedie primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili účastníci Snemu ZMOS-u.
Branislav Tréger ...viac...

Zverejnené 23.5.2019


 
Položky 1-10 z 20

U nás sa dejú veci!

logo.JPGTlačová agentúra Slovenskej republiky  v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska realizuje projekt TASR do každej obce, ktorého hlavným cieľom je posilniť spravodajstvo z regiónov. V rámci neho už od januára tohto roka máte možnosť sledovať aktuálny spravodajský servis tlačovej agentúry.

Súčasťou spolupráce je aj spustenie aplikácie „U nás sa dejú veci“. Tá oficiálne začína fungovať 12.februára 2018. Jej hlavnou prioritou je zber informácií o príprave podujatí pre verejnosť, ktoré organizujú obce a mestá.

POZOR: Aplikácia slúži na zverejňovanie pozvánok na podujatia, nie pre zverejňovanie tlačových správ a informácií o priebehu podujatí. Tie môžete zasielať regionálnym redaktorom, ktorých zoznam a kontakty sú pripojené na konci tohto manuálu. 

Vyplnením jednoduchého formulára sa informácia o pripravovanej akcii dostane k spravodajcovi TASR, ktorý ju spracuje a zaradí do týždenného prehľadu o nadchádzajúcich podujatiach. Takto sa zabezpečí, aby sa informácia dostala ku všetkým odberateľom spravodajstva, predovšetkým  pracovníkom médií.

Aké podujatia sa zadávajú do aplikácie?

Ide o kultúrne, spoločenské, cirkevné, športové , turistické akcie, semináre či konferencie,  ktoré samosprávy organizujú pre svojich občanov, prípadne návštevníkov. Rovnako môžu do systému zadať aj podujatie spojené s otvorením, prípadne spustením novej budovy, služby, investície alebo prezentáciu výsledkov implementácie projektu, ak je udalosť viazaná na konkrétny dátum.

Veľkosť podujatia z hľadiska počtu účastníkov nie je rozhodujúca. Môže ísť o školské či obecné akcie. Do systému zadávajte také, na ktorých by ste radi privítali verejnosť a médiá. Do formulárov nevkladajte podujatia interného charakteru ani politického zamerania (porady, obecné či mestské zastupiteľstvá, o tých môžete informovať redaktorov).

Prihlásenie do aplikácie a vyplnenie formulára!

Na webovej stránke  obce.tasr.sk  kliknite na baner „U NÁS SA DEJÚ VECI“, následne sa vám objaví prihlasovací formulár, kde zadáte prihlasovacie meno a heslo, ktoré ste obdržali v elektronickej pošte. Platia rovnaké prístupy ako do spravodajského servisu.

Po vstupe do systému sa objaví úvodná strana aplikácie. Na ľavej strane obrazovky kliknite na ikonku udalosti a potom vstúpte do sekcie „eventy“. Zobrazia sa vám udalosti, ktoré sa vo vašej obci budú konať v priebehu troch týždňov. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpavy v textoch.

Podujatia sú prístupné iba prihlásenému účastíkovi, ktorý disponuje heslom. Okrem vás ich teda vidí iba redaktor, ktorý  s dátami pracuje. Ten rozhoduje aj o ich zaradení do servisu a realizuje vecné, pravopisné a štylistické úpravy.  

Hore na pravej strane obrazovky kliknite na tlačítko „PRIDAŤ EVENT“ a zobrazí sa formulár.

Zadajte dátum konania udalosti podľa predpísaného vzoru (v prípade viacdňového podujatia zadajte začiatok akcie).  Systém zaradí vaše podujatie do aplikácie najskôr 21 dní pred jej začiatkom a najneskôr 7 pred jej začiatkom, takže akciu musíte zadávať v tomto rozmedzí.  Toto obmedzenie je nutné hlavne pre aktualizácie a možné doplnenia prípadné zrušenie. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpravy, ktoré potvrdíte opäť tlačítkom pridať.

V ďalšej kolonke vyznačte počet dní konania podujatia a potom uveďte jeho presný názov. 

Príklad:

04.06.2018

1

Súťaž v jedení pirohov

 

V políčku popis krátko informujte o podujatí, ktoré organizujete. Začnite hodinou, o ktorej sa podujatie začína. Môžu sa tu nachádzať informácie o jeho histórii, programe, účastníkoch, alebo iných zaujímavostiach, ktoré s ním súvisia. Informácie nemusia byť štylizované a môžu byť v odrážkach. Počet slov v tejto kolonke je obmedzený, snažte sa ho zhuniť do toch až štyroch viet.

Príklad

9.00 hod. Tradičné kulinárske podujatie sa s našej obci koná už 22 rokov. Tento rok sa uskutoční niekoľko súťaží a prihlásilo sa viac ako 30 trojčlenných družstiev zo Slovenska, Maďarska, Srbska a Poľska. Zúčastní sa aj rodák z obce olympionik Peter Závada.

V políčku miesto konania presne identifikujte, kde sa bude akcia odohrávať (kultúrny dom, ihrisko, námestie, pešia zóna, ulica prípadne miestny názov lokality)

V políčku mesto zadajte názov obce, alebo mesta.

V políčku kraj zvoľte príslušný vyšší územný celok.

Ďalšie dve políčka sa týkajú priamych kontaktov na organizátora podujatia. prosím vyberte tých, ktorí majú o podujatí čo najviac informácií, v prípade, že by bolo potrebné z našej strany niečo overiť alebo doplniť. Tieto kontakty sú dôležité aj v prípade, že bude podujatie pre redaktora TASR príťažlivé a mal by záujem zachyť jeho priebeh či výsledok v servise, mohol by sa tak s organizátorom spojiť a udalosť zaznamenať v servise. (ak výnimočných dôvodov nechcete číslo poskytnúť napíšete kontakty obce)

Všetky políčka vo formulári sú povinné. Po ich vyplnení kliknite na ikonku „PRIDAŤ“ a informácie sa uložia do systému. 


 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka