Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

U nás sa dejú veci!

logo.JPGTlačová agentúra Slovenskej republiky  v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska realizuje projekt TASR do každej obce, ktorého hlavným cieľom je posilniť spravodajstvo z regiónov. V rámci neho už od januára tohto roka máte možnosť sledovať aktuálny spravodajský servis tlačovej agentúry.

Súčasťou spolupráce je aj spustenie aplikácie „U nás sa dejú veci“. Tá oficiálne začína fungovať 12.februára 2018. Jej hlavnou prioritou je zber informácií o príprave podujatí pre verejnosť, ktoré organizujú obce a mestá.

POZOR: Aplikácia slúži na zverejňovanie pozvánok na podujatia, nie pre zverejňovanie tlačových správ a informácií o priebehu podujatí. Tie môžete zasielať regionálnym redaktorom, ktorých zoznam a kontakty sú pripojené na konci tohto manuálu. 

Vyplnením jednoduchého formulára sa informácia o pripravovanej akcii dostane k spravodajcovi TASR, ktorý ju spracuje a zaradí do týždenného prehľadu o nadchádzajúcich podujatiach. Takto sa zabezpečí, aby sa informácia dostala ku všetkým odberateľom spravodajstva, predovšetkým  pracovníkom médií.

Aké podujatia sa zadávajú do aplikácie?

Ide o kultúrne, spoločenské, cirkevné, športové , turistické akcie, semináre či konferencie,  ktoré samosprávy organizujú pre svojich občanov, prípadne návštevníkov. Rovnako môžu do systému zadať aj podujatie spojené s otvorením, prípadne spustením novej budovy, služby, investície alebo prezentáciu výsledkov implementácie projektu, ak je udalosť viazaná na konkrétny dátum.

Veľkosť podujatia z hľadiska počtu účastníkov nie je rozhodujúca. Môže ísť o školské či obecné akcie. Do systému zadávajte také, na ktorých by ste radi privítali verejnosť a médiá. Do formulárov nevkladajte podujatia interného charakteru ani politického zamerania (porady, obecné či mestské zastupiteľstvá, o tých môžete informovať redaktorov).

Prihlásenie do aplikácie a vyplnenie formulára!

Na webovej stránke  obce.tasr.sk  kliknite na baner „U NÁS SA DEJÚ VECI“, následne sa vám objaví prihlasovací formulár, kde zadáte prihlasovacie meno a heslo, ktoré ste obdržali v elektronickej pošte. Platia rovnaké prístupy ako do spravodajského servisu.

Po vstupe do systému sa objaví úvodná strana aplikácie. Na ľavej strane obrazovky kliknite na ikonku udalosti a potom vstúpte do sekcie „eventy“. Zobrazia sa vám udalosti, ktoré sa vo vašej obci budú konať v priebehu troch týždňov. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpavy v textoch.

Podujatia sú prístupné iba prihlásenému účastíkovi, ktorý disponuje heslom. Okrem vás ich teda vidí iba redaktor, ktorý  s dátami pracuje. Ten rozhoduje aj o ich zaradení do servisu a realizuje vecné, pravopisné a štylistické úpravy.  

Hore na pravej strane obrazovky kliknite na tlačítko „PRIDAŤ EVENT“ a zobrazí sa formulár.

Zadajte dátum konania udalosti podľa predpísaného vzoru (v prípade viacdňového podujatia zadajte začiatok akcie).  Systém zaradí vaše podujatie do aplikácie najskôr 21 dní pred jej začiatkom a najneskôr 7 pred jej začiatkom, takže akciu musíte zadávať v tomto rozmedzí.  Toto obmedzenie je nutné hlavne pre aktualizácie a možné doplnenia prípadné zrušenie. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpravy, ktoré potvrdíte opäť tlačítkom pridať.

V ďalšej kolonke vyznačte počet dní konania podujatia a potom uveďte jeho presný názov. 

Príklad:

04.06.2018

1

Súťaž v jedení pirohov

 

V políčku popis krátko informujte o podujatí, ktoré organizujete. Začnite hodinou, o ktorej sa podujatie začína. Môžu sa tu nachádzať informácie o jeho histórii, programe, účastníkoch, alebo iných zaujímavostiach, ktoré s ním súvisia. Informácie nemusia byť štylizované a môžu byť v odrážkach. Počet slov v tejto kolonke je obmedzený, snažte sa ho zhuniť do toch až štyroch viet.

Príklad

9.00 hod. Tradičné kulinárske podujatie sa s našej obci koná už 22 rokov. Tento rok sa uskutoční niekoľko súťaží a prihlásilo sa viac ako 30 trojčlenných družstiev zo Slovenska, Maďarska, Srbska a Poľska. Zúčastní sa aj rodák z obce olympionik Peter Závada.

V políčku miesto konania presne identifikujte, kde sa bude akcia odohrávať (kultúrny dom, ihrisko, námestie, pešia zóna, ulica prípadne miestny názov lokality)

V políčku mesto zadajte názov obce, alebo mesta.

V políčku kraj zvoľte príslušný vyšší územný celok.

Ďalšie dve políčka sa týkajú priamych kontaktov na organizátora podujatia. prosím vyberte tých, ktorí majú o podujatí čo najviac informácií, v prípade, že by bolo potrebné z našej strany niečo overiť alebo doplniť. Tieto kontakty sú dôležité aj v prípade, že bude podujatie pre redaktora TASR príťažlivé a mal by záujem zachyť jeho priebeh či výsledok v servise, mohol by sa tak s organizátorom spojiť a udalosť zaznamenať v servise. (ak výnimočných dôvodov nechcete číslo poskytnúť napíšete kontakty obce)

Všetky políčka vo formulári sú povinné. Po ich vyplnení kliknite na ikonku „PRIDAŤ“ a informácie sa uložia do systému. 


 

Aktuálne ponuky

VÝBEROVÉ KONANIE

Výberové konanie na pozíciu
 Expert/-ka pre štúdiu:
„Dobrovoľníctvo v samospráve – krok k aktívnym komunitám“  Miesto výkonu práce: Bratislava
Odmena/hrubá hodinová sadzba: 
...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka