Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Opäť sú tu Infodni pre samosprávu - čaká nás Bratislava 15.4.2019

logo Infodní.png

Tento rok je pripravená pre mestá a obce opäť séria jarných podujatí v rámci druhého ročníka INFODNÍ PRE SAMOSPRÁVU, ktoré organizuje Úrad vlády SR – odbor programov nadnárodnej spolupráce v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska a ďalšími pa ...viac...

Zverejnené 20.3.2019
Aktualizované: 11.4.2019 Vyprší o 47 dní.


 

Možnosti financovania projektov z prostriedkov EÚ v rámci finančného programu Európskej komisie „Práva, rovnosť a občianstvo na roky 2014 - 2020 pre rok 2019

community-150125_960_720.png

V súvislosti so zastúpením ZMOS v Rade vlády SR pre prevenciu kriminality sme pre samosprávy spracovali informáciu o aktuálnych výzvach Európskej komisie v rámci programu „Práva, rovnosť a občianstvo na roky 2014-2020“. Jedná sa o komunitárny program ...viac...

Zverejnené 26.3.2019


 

Pozvánka na informačný seminár NP TOS

Implementačná agentúra Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR organizuje prvú sériu informačných seminárov k národnému projektu pod názvom Podpora rozvoja a dostupnosti terénnej opatrovateľskej služby (ďalej NP TOS), realizovaného v rámci ope ...viac...

Zverejnené 18.3.2019


 

Vyhlásenie jubilejného 10. ročníka súťaže Dedina roka

dedina roka.jpg

SAŽP vyhlásila s partnermi jubilejný 10. ročník súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 11. marca 2019 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2019. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom p ...viac...

Zverejnené 15.3.2019
Aktualizované: 20.3.2019


 

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

U nás sa dejú veci!

logo.JPGTlačová agentúra Slovenskej republiky  v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska realizuje projekt TASR do každej obce, ktorého hlavným cieľom je posilniť spravodajstvo z regiónov. V rámci neho už od januára tohto roka máte možnosť sledovať aktuálny spravodajský servis tlačovej agentúry.

Súčasťou spolupráce je aj spustenie aplikácie „U nás sa dejú veci“. Tá oficiálne začína fungovať 12.februára 2018. Jej hlavnou prioritou je zber informácií o príprave podujatí pre verejnosť, ktoré organizujú obce a mestá.

POZOR: Aplikácia slúži na zverejňovanie pozvánok na podujatia, nie pre zverejňovanie tlačových správ a informácií o priebehu podujatí. Tie môžete zasielať regionálnym redaktorom, ktorých zoznam a kontakty sú pripojené na konci tohto manuálu. 

Vyplnením jednoduchého formulára sa informácia o pripravovanej akcii dostane k spravodajcovi TASR, ktorý ju spracuje a zaradí do týždenného prehľadu o nadchádzajúcich podujatiach. Takto sa zabezpečí, aby sa informácia dostala ku všetkým odberateľom spravodajstva, predovšetkým  pracovníkom médií.

Aké podujatia sa zadávajú do aplikácie?

Ide o kultúrne, spoločenské, cirkevné, športové , turistické akcie, semináre či konferencie,  ktoré samosprávy organizujú pre svojich občanov, prípadne návštevníkov. Rovnako môžu do systému zadať aj podujatie spojené s otvorením, prípadne spustením novej budovy, služby, investície alebo prezentáciu výsledkov implementácie projektu, ak je udalosť viazaná na konkrétny dátum.

Veľkosť podujatia z hľadiska počtu účastníkov nie je rozhodujúca. Môže ísť o školské či obecné akcie. Do systému zadávajte také, na ktorých by ste radi privítali verejnosť a médiá. Do formulárov nevkladajte podujatia interného charakteru ani politického zamerania (porady, obecné či mestské zastupiteľstvá, o tých môžete informovať redaktorov).

Prihlásenie do aplikácie a vyplnenie formulára!

Na webovej stránke  obce.tasr.sk  kliknite na baner „U NÁS SA DEJÚ VECI“, následne sa vám objaví prihlasovací formulár, kde zadáte prihlasovacie meno a heslo, ktoré ste obdržali v elektronickej pošte. Platia rovnaké prístupy ako do spravodajského servisu.

Po vstupe do systému sa objaví úvodná strana aplikácie. Na ľavej strane obrazovky kliknite na ikonku udalosti a potom vstúpte do sekcie „eventy“. Zobrazia sa vám udalosti, ktoré sa vo vašej obci budú konať v priebehu troch týždňov. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpavy v textoch.

Podujatia sú prístupné iba prihlásenému účastíkovi, ktorý disponuje heslom. Okrem vás ich teda vidí iba redaktor, ktorý  s dátami pracuje. Ten rozhoduje aj o ich zaradení do servisu a realizuje vecné, pravopisné a štylistické úpravy.  

Hore na pravej strane obrazovky kliknite na tlačítko „PRIDAŤ EVENT“ a zobrazí sa formulár.

Zadajte dátum konania udalosti podľa predpísaného vzoru (v prípade viacdňového podujatia zadajte začiatok akcie).  Systém zaradí vaše podujatie do aplikácie najskôr 21 dní pred jej začiatkom a najneskôr 7 pred jej začiatkom, takže akciu musíte zadávať v tomto rozmedzí.  Toto obmedzenie je nutné hlavne pre aktualizácie a možné doplnenia prípadné zrušenie. V tomto rozmedzí môžete robiť aj úpravy, ktoré potvrdíte opäť tlačítkom pridať.

V ďalšej kolonke vyznačte počet dní konania podujatia a potom uveďte jeho presný názov. 

Príklad:

04.06.2018

1

Súťaž v jedení pirohov

 

V políčku popis krátko informujte o podujatí, ktoré organizujete. Začnite hodinou, o ktorej sa podujatie začína. Môžu sa tu nachádzať informácie o jeho histórii, programe, účastníkoch, alebo iných zaujímavostiach, ktoré s ním súvisia. Informácie nemusia byť štylizované a môžu byť v odrážkach. Počet slov v tejto kolonke je obmedzený, snažte sa ho zhuniť do toch až štyroch viet.

Príklad

9.00 hod. Tradičné kulinárske podujatie sa s našej obci koná už 22 rokov. Tento rok sa uskutoční niekoľko súťaží a prihlásilo sa viac ako 30 trojčlenných družstiev zo Slovenska, Maďarska, Srbska a Poľska. Zúčastní sa aj rodák z obce olympionik Peter Závada.

V políčku miesto konania presne identifikujte, kde sa bude akcia odohrávať (kultúrny dom, ihrisko, námestie, pešia zóna, ulica prípadne miestny názov lokality)

V políčku mesto zadajte názov obce, alebo mesta.

V políčku kraj zvoľte príslušný vyšší územný celok.

Ďalšie dve políčka sa týkajú priamych kontaktov na organizátora podujatia. prosím vyberte tých, ktorí majú o podujatí čo najviac informácií, v prípade, že by bolo potrebné z našej strany niečo overiť alebo doplniť. Tieto kontakty sú dôležité aj v prípade, že bude podujatie pre redaktora TASR príťažlivé a mal by záujem zachyť jeho priebeh či výsledok v servise, mohol by sa tak s organizátorom spojiť a udalosť zaznamenať v servise. (ak výnimočných dôvodov nechcete číslo poskytnúť napíšete kontakty obce)

Všetky políčka vo formulári sú povinné. Po ich vyplnení kliknite na ikonku „PRIDAŤ“ a informácie sa uložia do systému. 


 

dnes je: 22.4.2019

meniny má: Slavomír

ÚvodÚvodná stránka