Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Súčasné problémy v regionálnom školstve z pohľadu miesta obcí

pero_poznamka.jpgBratislava – 13. marca 2018 – Združenie miest a obcí Slovenska organizuje pracovný seminár zameraný na súčasné problémy v regionálnom školstve z pohľadu miest a obcí. Dvojdňové podujatie sa uskutoční 14. a 15. marca 2018 v Liptovskom Mikuláši (hotel Klar).   

Prvý deň pracovného seminára sa bude venovať základným školám, presnejšie kvalite výchovy a vzdelávania, financovaniu a sieti, ktoré uvedie Peter Mederly, člen expertov aktivity NP CSD II. a garant štúdie. Ďalší člen Zboru expertov aktivity NP CSD II. Zdenko Krajčír sa zameria na školské subjekty financované z vlastných prostriedkov obcí: kvalita výchovy a vzdelávania, financovanie a sieť. Jeho  druhou témou bude riadenie v regionálnom školstve. Alena Schimíková a Jozef Majer, tiež členovia Zboru expertov aktivity NP CSD II. sa sústredia na ostatné problémy v regionálnom školstve.

Po týchto vystúpeniach je naplánovaná riadená diskusia moderovaná  Zdenkom Krajčírom, riaditeľom sekcie rezortných činností K ZMOS a to za účasti všetkých expertov/prednášateľov a tiež metodikov.

Druhý deň seminára začne vystúpením  Jany Mlsnovej, expertky na správne konanie, ktorá sa sústredí na rozhodovanie miestnej samosprávy v správnom konaní. Expertka na predškolské vzdelávanie Viera Hajdúková vystúpi k téme zameranej na predškolské vzdelávanie a školskú samosprávu. Financovanie regionálneho školstva v pôsobnosti miestnej samosprávy bude poslednou témou druhého dňa podujatia. K tejto téme s prednáškou vystúpi Jana Sládečková, expertka na financovanie školstva.

Združenie miest a obcí Slovenska je centrom sociálneho dialógu. Spolu s KOZ SR, AZZZ SR a RÚZ je partnerom v rámci národného projektu, ktorého prijímateľom je Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. Centrum sociálneho dialógu II. ponúka široké odborné a metodické zázemie.     

 

Michal Kaliňák

hovorca a tajomník rady expertov


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka