Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Sekcia verejnej správy prerokuje aktuálnu komunálnu legislatívu

diar_poznamky.jpgBratislava – 1. októbra 2018 – V poradí posledné rokovanie Sekcie verejnej správy Rady ZMOS sa sústredí na legislatívne zmeny, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú miestnej územnej samosprávy.

Po otvorení a prerokovaní Priorít 29. snemu ZMOS sa členovia odbornej sekcie sústredia na prerokovanie diskusných príspevkov delegátov, námetov a požiadaviek vyplývajúcich zo zasadnutí snemov regionálnych združení.

Sekcie verejnej správy Rady ZMOS ďalej prerokuje informáciu k návrhu skupiny poslancov NRSR na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest a informáciu o spôsobe zabezpečenie plnenia úloh vyplývajúcich zo zákona o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v podmienkach miestnej územnej samosprávy. Ďalším bodom rokovania bude návrh nového stavebného zákona – zákona o výstavbe a zákona o územnom plánovaní. Pred ukončením rokovania sa členovia odbornej sekcie budú tiež venovať návrhu stanoviska ZMOS k budúcej kohéznej politike EÚ v súvislosti s prípravou nového programového obdobia 2020 – 2027.

Rokovanie Sekcie verejnej správy sa uskutoční 2. októbra 2018 v priestoroch Kancelárie ZMOS v Bratislave so začiatkom o 10. hod.

 

Michal Kaliňák,
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS

 


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka