Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

V Ružindole sa diskutovalo o SMART energetike Vytlačiť
 

foto_1_ruzindol.jpgBratislava - 5. augusta 2019 – Ďalší workshop zameraný na Smart politiky sa uskutočnil v utorok 3. septembra 2019 v obci Ružindol. Účastníci sa venovali viacerým aspektom energetiky v prostredí miest a obcí.

Cieľom takto tematicky zameraných podujatí je predstavenie osvedčených smart riešení v oblasti energetiky, diskusia s predstaviteľmi samospráv z Maďarska a expertmi na smart riešenia, ale aj  vstup do problematiky smart politík a spájanie technologických riešení s „gazdovským“ rozumom.

foto_2_ruzindol.jpgPo úvodnom slove starostu obce Petra Galanského a vystúpení predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča k aktivitám krajskej samosprávy v oblasti smart bol účastníkom predstavený Národný projekt Modernizácia miestnej územnej samosprávy s dôrazom na smart podujatia, ich ciele a poslanie.

Nabíjacia infraštruktúra – potreby a možnosti pre samosprávy bola téma experta na smart riešenia Heliodora Macka, ktorý tiež predstavil výzvu rezortu hospodárstva na nabíjacie stanice pre elektromobily.

Skúsenosti so SMART CITY vo verejnej správe z hľadiska dobrej praxe uviedla Henrietta Makay-Beró, zástupkyňa primátora mesta Tata z Maďarska, ktorá vo svojom vystúpení zdôraznila, že v oblasti smart politík je dôležitá jasne definícia priorít, ich postupná realizácia so zabezpečením finančného krytia a sledovaním využiteľnosti z hľadiska potrieb obyvateľov aj samosprávy.

Úspory na energiách prostredníctvom technologických riešení boli témou vystúpenia ďalšieho experta v oblasti smart a to Milana Orlovského. Ten sa v prezentácii sústredil na IoT v modernej energetike.

Prezentácie z podujatia sú prístupné TU.

Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy, s tematickým podtitulom Smart energetika v samospráve bol organizovaný v rámci národného projektu  Modernizácia miestnej územnej samosprávy podporený operačným programom Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


 
 
Položky 1-10 z 123

 

Komuniké z 3. rokovania Rady ZMOS

Rokovanie k problematike financovania konkrétnych opatrení v školstve

Injekcia na financovanie preneseného výkonu štátnej správy

Zapojte sa do súťaže ENVIROMESTO 2019

Dobrá prax inšpiruje. Ďalšie príklady dobrej praxe

Päť kandidátov na predsedu ZMOS

Smart kamerové systémy zvyšujú bezpečnosť a ochranu

Aký je prínos a v čom sú riziká nájomného bývania?

Nájomné bývanie je potrebné podporovať

VÚB už štvrtý rok finančným partnerom ZMOS

Položky 1-10 z 123

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka