Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrý deň, samospráva! 2018-2020

Dobrý deň, samospráva ! 2018-2020

Vážení členovia ZMOS,

 

teší nás, že po voľbách do orgánov samosprávy obcí  10. novembra 2018 ste rozšírili rady miestnej územnej samosprávy, ktorá už od roku 1990 prispieva k posilneniu miestnej demokracie a k rozvoju sídiel. Blahoželáme Vám k úspechu a veríme, že miestna územná samospráva si Vás získa svojou rozmanitosťou, blízkosťou k občanom, vecným charakterom problémov i mierou tvorivosti, ktorú ponúka.

 

Zostávate alebo ste sa stali súčasťou dôležitej sféry spoločnosti, patríte k približne necelým 24-tisícom priamo zvolených primátorov, starostov a poslancov. Zároveň, keďže 95 percent miest a obcí je členom ZMOS, stali ste sa aj súčasťou obrovského tímu, ktorý spoluvytvára značku reprezentatívnej a jedinečnej organizácie založenej na obhajovanie  a presadzovanie  spoločných záujmov a práv členských miest a obcí. Dúfame, že vzájomná spolupráca, nielen v podobe tejto príručky, bude obojstranne prospešná, obohacujúca a dlhodobá.

 

Príručka s názvom Dobrý deň, samospráva! sa zrodila po komunálnych voľbách v roku 1998, a teraz, v roku 2018 vychádza už po šiestykrát. Zámerom kolektívu Kancelárie ZMOS, ktorý príručku pripravil, je ponúknuť orientáciu v zložitom svete samosprávy miest a obcí, ktorý sa stále dynamicky vyvíja a mení. Príručka nenahradí zákony, ani vykonávacie predpisy, ale je vhodným sprievodcom v komunálnej legislatíve. Určite však poskytne najdôležitejšie základné informácie o právnom a ekonomickom prostredí, v ktorom naše mestá a obce pôsobia a v ktorom ich volení predstavitelia prijímajú svoje rozhodnutia.

Príručka je určená každému, kto má záujem o aktívnu účasť na správe miestnych záležitostí. Po prvý raz sme zvolili elektronickú podobu publikácie, (namiesto pôvodne tlačenej), ktorá umožňuje komfortnejšiu prácu s textami.

Prajeme Vám inšpiratívnu prácu so spracovanou príručkou Dobrý deň, samospráva!  2018 – 2022.


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka