Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Parkovacia politika v centre pozornosti Vytlačiť
 

smart_1.jpgTatranská Lomnica – 5. júna 2019 - Združenie miest a obcí Slovenska začiatkom organizovalo podujatia, ktoré sa týkali výlučne parkovacej politiky.

Kým cieľom prvého podujatia, seminára, bola informovanosť o aktuálnom stave parkovania na Slovensku, oboznámenie obcí a miest s legislatívnym rámcom riadenia parkovania, poukázanie na význam riadenia parkovania pre udržateľný rozvoj miest a obcí a poskytnutie odporúčaní z praxe pri zavedení spoplatnenia parkovania, druhé podujatie bolo zamerané na aplikačnú prax v kombinácii so Smart riešeniami. Presnejšie, aktivita sa sústredila na informácie o možnostiach uplatnenia moderných technológií v cenových mechanizmoch pre úhradu parkovného, poukázanie na prínos prepojenia použitých technológií s centrálnym systémom riadenia parkovania a tiež oboznámenie účastníkov s využitím monitorovacieho vozidla a smart cities technológií v doprave.

smart_3.jpg

Riadenie parkovania v mestách a obciach sa uskutočnilo v utorok 4. júna 2019 v priestoroch hotela SOREA Titris, Tatranská Lomnica. Prvý tematický blok sa týkal riadenia parkovania - teoretická platforma a druhý sa zameral na Riadenie parkovania - poznatky z praxe.

Deň po tomto podujatí, 5. júna 2019 sa v rovnakých priestoroch uskutočnila ďalšia aktivita zameraná na problematiku parkovacej politiky, išlo o SMART agendu na úseku riadenia parkovania v mestách a obciach. Podujatie pozostávalo z troch blokov: Smart technológie v samospráve, Praktické príklady využitia smart technológii v parkovaní a Smart budúcnosť pri regulácii parkovania a v doprave.

Tieto dve aktivity sú súčasťou Národného projektu Združenia miest a obcí Slovenska s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý realizujeme v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa. Všetky výstupy z oboch dní budú verejne prístupné a publikované na web stránke národného projektu.

 

                Michal Kaliňák
                hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


 
 
Položky 1-10 z 123

 

Komuniké z 3. rokovania Rady ZMOS

Rokovanie k problematike financovania konkrétnych opatrení v školstve

Injekcia na financovanie preneseného výkonu štátnej správy

Zapojte sa do súťaže ENVIROMESTO 2019

Dobrá prax inšpiruje. Ďalšie príklady dobrej praxe

Päť kandidátov na predsedu ZMOS

Smart kamerové systémy zvyšujú bezpečnosť a ochranu

Aký je prínos a v čom sú riziká nájomného bývania?

Nájomné bývanie je potrebné podporovať

VÚB už štvrtý rok finančným partnerom ZMOS

Položky 1-10 z 123

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka