Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Na zasadnutí zahraničnej sekcie sa zúčastnili moldavskí primátori

MD v ZMOS (12).pngBratislava – 17. septembra 2018 - Na nedávnom zasadnutí sekcie medzinárodných vzťahov Rady ZMOS v Bratislave privítal predseda sekcie a starosta MČ Košice-Juh, Jaroslav Hlinka a výkonný podpredseda ZMOS, Milan Muška, šiestich primátorov z Moldavska, ktorí navštívili ZMOS v rámci študijnej návštevy organizovanej z podporného nástroja CETIR programu SlovakAid (Program Oficiálne rozvojovej pomoci SR). Moldavskí primátori sa zaujímali najmä o fungovanie priemyselných parkov a ich prínos pre miestny hospodársky rozvoj a obec samotnú.

MD v ZMOS (12).png

Rokovanie sekcie pokračovalo podľa pripraveného programu diskusiou k záverom vyplývajúcich pre sekciu z uznesenia májového snemu. Sekcia prediskutovala možné návrhy na riešenia v oblasti európskych investičných a štrukturálnych fondov v nadväznosti na budúci Operačný program cieľa Európska územná spolupráca - programy cezhraničnej a nadnárodnej spolupráce a partnerskej spolupráci miest a obcí so samosprávami z Ukrajiny a Západného Balkánu v rámci Oficiálnej rozvojovej pomoci SR. Ďalej prerokovala aktuálny témy ako napr.: informačné dni Granty pre samosprávu, nadchádzajúce plenárne zasadnutie Európskeho výboru regiónov a Kongresu miestnych a regionálnych samospráv pri Rade Európy a slovensko-ruskú spoluprácu. Sekcia sa venovala aj výstupom z prieskumu cezhraničnej spolupráce realizovaného v rámci národného projektu ZMOS „Modernizácia miestnej územnej samosprávy“, ktoré prezentoval hovorca ZMOS, Michal Kaliňák.

V tomto zložení sa sekcia stretla poslednýkrát vzhľadom na končiace sa volebného obdobie 2014-2018. Najbližšie zasadnutie sekcie medzinárodných vzťahov v novom zložení sa uskutoční v prvej polovici budúceho roka, po prvom zasadnutí Rady ZMOS. 

 


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka