Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Michal Sýkora: ZMOS oceňuje ponuku ÚVO pre zaplavený región

diar_poznamky.jpgBratislava – 24. júla 2018 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska oceňuje ponuku predsedu Úradu pre verejné obstarávanie zorganizovať krízové pracovné stretnutie pre verejných obstarávateľov zo zaplavených samospráv.

„Pán predseda ÚVO Miroslav Hlivák sa na mňa listom obrátil s ponukou usmernení úradu vo vzťahu k tatranským obciam postihnutých nedávnymi záplavami. Nakoľko môžeme očakávať, že povodňami postihnuté obce ako verejní obstarávatelia využijú pri  odstraňovaní následkov povodní postup priamym rokovacím konaním, alebo sa rozhodnú zadať zákazky s nízkou hodnotou, sú tam určité technické limity, na ktoré by mali prihliadať. Ide napríklad o to, že priame rokovacie konanie sa má uplatniť len v takých prípadoch, v ktorých by bez rýchlej nápravy existovalo nebezpečenstvo vzniku ďalších škôd na majetku a životoch. Preto kvalifikovanými usmerneniami môžeme predchádzať budúcim problémom a komplikáciám,“ hovorí predseda ZMOS Michal Sýkora.  

Podľa jeho slov o ponuke krízového pracovného stretnutia bude informovať primátorov a starostov dotknutých obcí a mesta Vysoké Tatry. „Mimoriadna situácia si žiada veľmi rýchle rozhodovanie. Preto očakávam, že pracovné stretnutie k usmerneniam a metodickej ponuke bude zrealizované v čo najkratšom čase, aby sa stretli experti ÚVO a naši kolegovia zo samospráv poškodených záplavami,“ uzatvára predseda ZMOS. 

Živelná pohroma: manuál pre verejných obstarávateľov Úradu pre verejné obstarávanie TU 

 

Michal Kaliňák 
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS 


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka