Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Majstri Európy zdolali Nemecko 3:0

futbal_sk_nemecko.jpgBratislava – 28. mája 2018 – V sobotu 26. mája 2018 sa na štadióne Antona Malatinského v Trnave uskutočnil priateľský medzinárodný futbalový zápas výberu starostov Slovensko:Nemecko.

Obe družstvá reprezentovali starostovia, ktorí sa zúčastnili aj Majstrovstiev Európy vo futbale starostov v roku 2016, kde Slovensko získalo titul Majstrov Európy. Náš výber starostov zvíťazil nad tímom z Nemecka 3:0. Základ slovenského družstva starostov tvorili starostovia z regiónu Jaslovské Bohunice. Družstvo má za sebou 20 ročnú, veľmi úspešnú históriu.

Na úvod zápasu nastúpili obe družstvá s vlajkonosičmi, deťmi, zazneli hymny oboch krajín, podpredseda ZMOS Jozef Dvonč otvoril slávnostne zápas, kapitáni si vymenili vlajky a začal krásny futbalový zápas. Družstvo starostov i priatelia samosprávy), futbalisti hrali ako o život 2 x 35 minút  s plným nasadením. Výsledok  Slovensko : Nemecko 3 : 0.            

Starostovia z Nemecka pricestovali na Slovensko na pozvanie a tiež odvetu, kedy Slováci v Nemecku v roku 2014 prehrali v priateľskom stretnutí.  Okrem futbalového zápasu spoznali nemecký starostovia i Mesto veží Trnavu, na Radnici ich prijali zástupcovia mesta, získali množstvo informácií o systéme samosprávy na Slovensku a samozrejme ochutnali i dobré slovenské vínko. Opätovne sa stretli v súboji počas Majstrovstiev Európy v roku 2016 v Uherskom Hradišti (CZ), odkiaľ si Slovenský starostovia priniesli titul Majstrov Európy, ktorý je platný ešte dnes.

Slovensko na ihrisku reprezentovali: Jozef Baláž (Rovné), Ján Beňuš (Bziny), Peter Bobek (Dolné Dubové), Radomír Brtáň (Košeca), Martin Červenka (Ratkovce), František Gőgh (Veľké Uľany), Roman Goldschmidt (Muráň), Martin Halaksa (Košolná), Ján Havran (Nová Baňa), Ján Hrčka (Horné Dubové), Juraj Hrišo (Streženice), Jaroslav Jazvinský (Horné Lefantovce), Adrián Macho (Šoporňa), Marián Makeľ (Vinné), František Matušík (Domaniža), Tomáš Nemeček (Pusté Sady), Ladislav Pixiades (Kamenné Kosihy), Slavomír Pocisk (Jablonec), Roman Pomajbo (Modrovka), Juraj Rábara (Lošonec), Pavel Racsko (Kráľov Brod), Maroš Sagan (Cífer), Ivan Šiška (Borovce). Strelci gólov: František Gőgh, Martin Červenka a Slávo Pocisk.

Poďakovanie patrí i generálnemu sponzorovi Komunálnej poisťovni – Vienna Insurance Group a. s., partnerom CITY ARENA Trnava, Slovenskej sporiteľni a. s., Vinárstvu GOLGUZ

Starostovia Nemecka pricestovali do Trnavy na pozvanie ZMO, región JE Jaslovské Bohunice. V roku 2014 absolvovali starostovia priateľský zápas v Nemecku, kde Slovensko prehralo 0:2.


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka