Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

M. Hlivák hovoril so šéfom ZMOSu o súťaži na pozemkové úpravy v regiónoch

poda_1.jpgBratislava – 23. januára 2019 - Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák sa dňa 23. januára 2018 telefonicky rozprával s predsedom  Združenia miest a obcí Slovenska Michalom Sýkorom o verejnej súťaži Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na poskytnutie služby na predmet „Vypracovanie  a vykonanie projektov pozemkových úprav v regiónoch Slovenskej republiky“.

„Všímam si, že o decembrovom rozhodnutí úradu sa šíria nepravdivé informácie. Verejnosti sú podsúvané tak, že na úrad sa valí kritika bez poznania právnej podstaty rozhodnutia úradu. A to je kľúčové na vytvorenie si názoru. Úrad v danej fáze ešte nemôže ozrejmiť svoje rozhodnutie, keďže voči nemu bolo podané odvolanie a o celej veci rozhodne Rada úradu. S pánom Sýkorom máme vo verejnom záujme veľmi operatívnu spoluprácu. Keďže táto súťaž je predmetom záujmu samosprávy, pána Sýkoru som ubezpečil, že úrad koná striktne podľa zákona a v čase, keď bude právoplatne rozhodnuté ozrejmí svoje právne závery.“ hovorí M. Hlivák.

Predseda ZMOS Michal Sýkora sa na M. Hliváka obrátil so žiadosťou o postup úradu  v tejto veci. „ Dostala sa ku mne informácia, že úrad v prvom stupni nariadil súťaž zrušiť. Len uvediem, že táto verejná súťaž sa dotýka 168 katastrálnych území SR, čo predstavuje cca 5 % územia SR. Do dnešného dňa boli vykonané projekty pozemkových úprav na území cca 12% rozlohy SR. Od roku 2009 neboli zadané žiadne projekty komplexných pozemkových úprav, čo do značnej miery ovplyvňuje rozvoj obcí, investičné akcie, výber miestnych daní, poľnohospodársku činnosť, regionálne rozdiely a možnosť realizovať environmentálne opatrenia s cieľom zvýšenia ekologickej stability územia a zadržiavaním vody v krajine. Od pána predsedu Hliváka som však dostal odpoveď na informácie, ktoré boli zverejnené. Pán predseda ma, v rámci možnosti, akú mu právny stav danej veci umožňuje ubezpečil, že úrad koná podľa zákona. Počkáme na právoplatné uzavretie danej veci a následne budeme komunikovať aj s inými orgánmi (ministerstvo pôdohospodárstva).“ vysvetľuje M. Sýkora.

M. Hlivák dodáva, že úrad rozhoduje striktne podľa zákona a ten presne vymedzuje, aký je zákonný postup verejného obstarávateľa, ktorý za verejné obstarávania nesie zodpovednosť.


 

dnes je: 16.2.2019

meniny má: Ida, Liana

ÚvodÚvodná stránka