Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Kropenie ciest a fontány spríjemňujú horúce chvíle

Drinking-fountain.jpgBratislava – 29. mája 2018 – Na aktuálne horúce počasie reagujú aj samosprávy. Napríklad kropením ciest, verejných priestranstiev a prevádzkou fontán. Tieto opatrenia znižujú prašnosť, zvlhčujú vzduch, a tak znižujú enormnú záťaž z tepla.

Samosprávy popri prevádzke pitných fontán, ktoré sú príjemným osviežením, a klasických fontán, ktoré ionizujú vzduch, nasadzujú do prevádzky kropiace vozidlá, ktoré znižujú prašnosť a zvlhčujú vzduch. Pozornosť sústreďujú na zavlažovanie parkov a kvetinových záhonov, pričom postupne sa na verejných priestranstvách osádzajú aj rozprašovače vody. Na letné horúčavy reagujú zvyšovaním pitného režimu pre seniorov vo svojich sociálnych zariadeniach, zvyšujú monitoring kontroly obecných lesov z dôvodu rizika požiarov. Okrem toho upravujú aj úradné hodiny, keď vo vzťahu k zamestnancom mestských a obecných úradov sledujú povinnosti zamestnávateľa vyplývajúce zo Zákonníka práce.

Napriek tomu, že prvý letný deň bude 21. júna 2018, mestá a obce už teraz reagujú na počasie, ktoré má svoj podiel na výdavkoch v rámci zabezpečovania verejnoprospešných činností aj v poskytovaní konkrétnych sociálnych služieb.

 

Michal Kaliňák 
hovorca a tajomník rady expertov


 

Aktuálne ponuky

VÝBEROVÉ KONANIE

Výberové konanie na pozíciu
 Expert/-ka pre štúdiu:
„Dobrovoľníctvo v samospráve – krok k aktívnym komunitám“  Miesto výkonu práce: Bratislava
Odmena/hrubá hodinová sadzba: 
...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka