Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.

i_5432166.jpg


Otvorená výzva Európa pre Občanov – program: Sieť partnerských miest.
Hlavným cieľom projektu je poskytnúť európskym občanom informácie o ich právach a povinnostiach, o európskych udalostiach s veľkým významom pre EÚ a o možnostiach, ...viac...

Zverejnené 20.2.2019


 

Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského alebo Nitrianskeho kraja

puskin1.jpg

Združenie miest a obcí Slovenska informuje členské mestá a obce o žiadosti na nadviazania partnerskej spolupráce mesta Puškin v severozápadnom Rusku, ktoré tvorí časť mesta Petrohrad. Mesto Puškin má záujem o partnerstvo s mestom z Bratislavského ale ...viac...

Zverejnené 31.1.2019


 

Kropenie ciest a fontány spríjemňujú horúce chvíle

Drinking-fountain.jpgBratislava – 29. mája 2018 – Na aktuálne horúce počasie reagujú aj samosprávy. Napríklad kropením ciest, verejných priestranstiev a prevádzkou fontán. Tieto opatrenia znižujú prašnosť, zvlhčujú vzduch, a tak znižujú enormnú záťaž z tepla.

Samosprávy popri prevádzke pitných fontán, ktoré sú príjemným osviežením, a klasických fontán, ktoré ionizujú vzduch, nasadzujú do prevádzky kropiace vozidlá, ktoré znižujú prašnosť a zvlhčujú vzduch. Pozornosť sústreďujú na zavlažovanie parkov a kvetinových záhonov, pričom postupne sa na verejných priestranstvách osádzajú aj rozprašovače vody. Na letné horúčavy reagujú zvyšovaním pitného režimu pre seniorov vo svojich sociálnych zariadeniach, zvyšujú monitoring kontroly obecných lesov z dôvodu rizika požiarov. Okrem toho upravujú aj úradné hodiny, keď vo vzťahu k zamestnancom mestských a obecných úradov sledujú povinnosti zamestnávateľa vyplývajúce zo Zákonníka práce.

Napriek tomu, že prvý letný deň bude 21. júna 2018, mestá a obce už teraz reagujú na počasie, ktoré má svoj podiel na výdavkoch v rámci zabezpečovania verejnoprospešných činností aj v poskytovaní konkrétnych sociálnych služieb.

 

Michal Kaliňák 
hovorca a tajomník rady expertov


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

ÚvodÚvodná stránka