Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Aktuality

ZMOS aj tento rok podporuje charitatívnu cyklojazdu Petra Káčera

page1.jpg

Bratislava – 13. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska aj v tomto roku podporuje charitatívnu cyklojazdu Petra Káčera. Správca Nadácie TA3 aj tento rok vyráža naprieč Slovenskom, aby pomohol ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. ...viac...

Zverejnené 13.6.2019


 

ZMOS skúma postoje samospráv ku kompetenčnej výbave

diar_poznamky.jpg

Bratislava – 12. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska v priebehu leta predstaví analýzu prenesených kompetencií z hľadiska miestnej územnej samosprávy. Následne ide realizovať audit kľúčových originálnych kompetencií. V súvislosti s tým dnes ...viac...

Zverejnené 12.6.2019


 

Program štvrtého rokovania Rady ZMOS

foto_rada.jpg

Bratislava – 10. júna 2019 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal v poradí štvrté rokovanie Rady ZMOS, ktoré je v poradí prvým od májového snemu.
Po otvorení a voľbe návrhovej komisie, ktoré uvedie predseda ZMOS Br ...viac...

Zverejnené 10.6.2019


 

Infodeň „Granty pre samosprávu“ už zajtra v Košiciach!

logo Infodní.png

Už zajtra sa stretneme v Košiciach (7. 6. 2019) na poslednom podujatí v rámci jarnej šnúry informačných dní pre samosprávu “Granty pre samosprávu“, ktoré pre mestá a obce pripravil Úrad vlády SR – Odbor programov nadnárodnej spolupráce v spolupráci s ...viac...

Zverejnené 6.6.2019


 

Parkovacia politika v centre pozornosti

smart_1.jpg

Tatranská Lomnica – 5. júna 2019 - Združenie miest a obcí Slovenska začiatkom organizovalo podujatia, ktoré sa týkali výlučne parkovacej politiky.
Kým cieľom prvého podujatia, seminára, bola informovanosť o aktuálnom stave parkovania na Sloven ...viac...

Zverejnené 5.6.2019


 

ZMOS pracuje na zásadnej modernizácii miestnej územnej samosprávy

Bratislava – 3. júna 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska už takmer rok realizuje národný projekt zameraný na modernizáciu miestnej územnej samosprávy. Ide o aktivity zamerané na zásadné reformy v prostredí miest a obcí, pričom sa projekt orientuj ...viac...

Zverejnené 3.6.2019


 

Podujatie k dobrovoľníctvu presúvame na začiatok septembra

diar_poznamky.jpg

Bratislava - 29. mája 2019 - Združenie miest a obcí Slovenska pripravovalo seminár venovaný rôznym aspektom podpory a rozvoja dobrovoľníctva v prostredí samospráv. Vzhľadom na nedostatočný záujem o avizovaný termín podujatia sme sa seminár rozhodli p ...viac...

Zverejnené 15.5.2019
Aktualizované: 30.5.2019


 

Branislav Tréger: Nemám záujem, aby moje meno ani ZMOS boli zneužívané na politické účely

diar_poznamky.jpg

Bratislava – 28. mája 2019 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger odmieta účelovo spracovaný rozhovor, ktorý bol dnes publikovaný na internetovej stránke Denníka N.
Redaktor Denník N Daniel Vražda oslovil novozvoleného p ...viac...

Zverejnené 28.5.2019


 

Súčasťou snemu ZMOS bolo udeľovanie prestížnych ocenení

oskar_2019.jpg

Bratislava – 27. mája 2019 – Už tradične je súčasťou snemu Združenia miest a obcí Slovenska oceňovanie v rámci dvoch aktivít. Ide o Oskara bez bariér a Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom.
Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo v záver prv ...viac...

Zverejnené 27.5.2019


 

Novým predsedom ZMOS je primátor Branislav Tréger

treger.jpg

Bratislava 23. mája 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska v nasledujúcich štyroch rokoch povedie primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili účastníci Snemu ZMOS-u.
Branislav Tréger ...viac...

Zverejnené 23.5.2019


 
Položky 1-10 z 20

Komuniké zo 17. rokovania Rady ZMOS

tlacovka_rada.jpgBratislava – 11. apríla 2018 – V poradí 17. zasadnutie Rady ZMOS sa uskutočnilo v dňoch 10. a 11. apríla 2018. Program sa sústredil na prípravu májového snemu, aktuálnu legislatívu a ekonomické témy.

Po otvorení, voľbe návrhovej komisie a vyhodnotení plnenia boli prerokované aktuálne informácie z legislatívneho procesu, ktoré uviedli výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány. Výkonní podpredsedovia následne predložili vyhodnotenie plnenia záverov 28. snemu ZMOS, požiadaviek regionálnych združení a námetov z diskusných príspevkov delegátov snemu. Ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová členom rady predložila návrh dokumentov 29. snemu ZMOS. Po prerokovaní tohto bodu, výkonný podpredseda Jozef Turčány, uviedol informáciu o návrhu zmien v odmeňovaní zamestnancov vo verejnom záujme 2018 a informáciu o plnení rozpočtov a hospodárené miest a obcí za rok 2017. Informáciu o prevádzkových problémoch IS DOM a prijatých opatreniach predložil výkonný riaditeľ DEUS Adrián Belánik. Členovia rady sa následne zaoberali informáciou o záveroch rokovania komory obcí, ktorú uviedol predseda komory Ľubomír LÖrincz, po ktorom výkonný podpredseda Milan Muška predstavil stanovisko ZMOS k návrhu zásad nového zákona o verejnom obstarávaní. V závere rokovania členovia Rady ZMOS ešte prerokovali rozpočet združenia a návrh harmonogramu zasadnutí Rady a Predsedníctva ZMOS na 2. polrok 2018. Po týchto bodoch nasledoval bod rôzne a záver prvého dňa rokovania.

Druhý rokovací deň sa uskutočnili odborné konzultácie a poradenstvo odborných zamestnancov Kancelárie ZMOS v oblastiach: sociálne služby a ich financovanie, komunitné plány v obci a regionálne školstvo. Rokovanie sa uskutočnilo v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese.

 

Michal Kaliňák
hovorca a tajomník rady expertov


 

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka