Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Komuniké z 18. rokovania Rady ZMOS

tale_rada_1.jpgTále - 26. júna 2018 – V poradí prvé rokovanie Rady ZMOS po májovom sneme sa uskutočnilo 26. júna 2018. Členovia Rady ZMOS sa venovali témam vyplývajúcim zo snemu, ale aj ďalším, ktoré sprevádzala účasť významných hostí.

Po otvorení rokovania predsedom ZMOS Michalom Sýkorom a voľbe návrhovej komisie ústredná riaditeľka kancelárie ZMOS Anna Labátová uviedla vyhodnotenie plnenia úloh z uznesení Rady ZMOS. Následne výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány informovali o aktuálnom legislatívnom procese. Po tomto bode bude nasledovalo vyhodnotenie 29. snemu ZMOS, ktoré predstavila ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová. Rozpracovanie záverov 29. snemu ZMOS členom rady predstavili výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány. Ten zároveň predložil informáciu o navrhovaných zmenách v systéme odmeňovania zamestnancov vo verejnej službe. Stanovisko ZMOS k návrhu kohéznej politiky a politiky regionálneho rozvoja pri príprave programového obdobia 2021-2027 uviedol výkonný podpredseda Milan Muška a za CKO sa zúčastní generálna riaditeľka Denisa Žiláková.

tale_rada_3.jpgVýkonný podpredseda Milan Muška tiež uviedol informáciu o stave implementácie a aktuálnych úlohách IROP. Za riadiaci orgán pre IROP sa rokovania k tomuto bodu zúčastní generálny riaditeľ Marek Mitošinka. Po informácii o spoločnom zasadnutí Predsedníctiev ZMOS a SMO ČR sa členovia Rady venovali ďalším téma.

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák spolu s riaditeľom Inštitútu ÚVO Jaroslavom Lexom a s predsedom ZMOS Michalom Sýkorom vystúpili s informáciou o príprave novely zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z. z.

tale_rada_2.jpg

Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania z pohľadu miest a obcí predstavil výkonný podpredseda Jozef Turčány. Samospráva a nová legislatíva v oblasti ochrany osobných údajov – GDPR bola bodom ktorý predložil výkonný podpredseda Milan Muška. Po jeho prerokovaní bude nasledoval bod rôzne a záver rokovania.

V poradí 18. rokovanie Rady ZMOS sa uskutočnilo v Kongresovej sále hotela Partizán – Tále so začiatkom o 10.00 h.

 

Michal Kaliňák, 
hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


 

Aktuálne ponuky

Výberové konanie na pozíciu Expert/-ka pre štúdiu: „Podpora nájomného bývania“

 
Miesto výkonu práce: Bratislava
Odmena/hrubá hodinová sadzba: (stanovenie na základe kritérií = pozícia expert 1 až 4/ kvalifikačné predpoklady/ dĺžka praxe/ vedomosti, zručnosti, komp ...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka