Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kancelária ZMOS

Kancelária Združenia miest a obcí Slovenska

Kancelária ZMOS je výkonná zložka organizácie. Tvorí ju odborný aparát, ktorý zabezpečuje odborné, organizačné, administratívne, hospodárske a technické úlohy súvisiace s činnosťou združenia. Z hľadiska praktického fungovania organizácie má nezastupiteľné miesto a podieľa sa kľúčovou mierou na všetkých aktivitách a výsledkoch ZMOS.
Kancelária ZMOS zabezpečuje rokovania všetkých orgánov ZMOS, spracúva odborné podklady pre rokovania predstaviteľov ZMOS na najvyššej úrovni (vláda SR, ministri, štátni tajomníci), rokuje na pracovnej úrovni s odbornými zástupcami jednotlivých ministerstiev, spracúva pripomienky v rámci legislatívneho procesu, zastupuje ZMOS na rozličných rokovaniach, organizuje vzdelávacie aktivity, realizuje projekty, udržiava kontakty s médiami a so zahraničnými organizáciami, spracúva publikácie, poskytuje poradenstvo členom a zhromažďuje údaje, podklady a stanoviská z jednotlivých miest, obcí a regionálnych združení, potrebných k vyjednávaniu.

Organizačnú štruktúru, počet zamestnancov a platový poriadok kancelárie združenia schvaľuje predsedníctvo ZMOS.

Kanceláriu riadi ústredný riaditeľ kancelárie. Počas jej existencie riadili chod kancelárie:

 

1990 - 1992

Ondrej Srebala

1992 – 1993

František Murgaš

1993 – 1996

Stanislav Konečný

1996 – 1998

Alexander Thurzo

1998 – 2003

Gejza Balogh

2003 - 2015

Milan Muška

2015 - 

Anna Labátová

 

Pri príležitosti 15. výročia vzniku združenia bola ocenená práca ústredných riaditeľov Kancelárie ZMOS.

 <a href=XV.snem-KZMOS600x400.jpg" height="387" src="/portals_pictures/i_000185/i_185003.jpg" width="556" title="XV.snem-KZMOS600x400.jpg">

Ocenenie si prišli osobne prevziať Gejza Balogh (druhý zľava), Stanislav Konečný (štvrtý zľava) a Alexander Thurzo (druhý sprava).

 


 

Budova Kancelárie ZMOS

Združenie miest a obcí Slovenska má priestory svojích kancelárií na prvých dvoch poschodiach tejto rožnej budovy na Bezručovej ulici a Dostojevského radu v Bratislave (v budove vľavo sídli Ministersvto pôdohospodárstva SR). 

 

 

Budova v ktorej sídli ZMOS

 


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka