Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Jedinečná súťaž: Slovenská kronika roka 2018

slovenska kronika 2018 def.pngBratislava - 20. júna 2018 - Združenie miest a obcí Slovenska podporuje výročný, už desiaty ročník súťaže Slovenská kronika 2018. Celoslovenská súťaž je vyhlasovaná každé dva roky a jej vznik sa datuje rokom 1997, čiže má 20 rokov.  

Slovenská kronika  je celoštátna súťaž kroník a monografií miest a obcí Slovenska, samosprávy, organizácií tretieho sektora a súkromných osôb. Jej cieľom je podnietiť a motivovať záujem o dôslednejšie uchovávanie a záchranu kultúrno-spoločenského dedičstva formou tvorby kroník, monografií obcí a miest a ich využívania ako prostriedku na hlbšie spoznávanie slovenskej miestnej a regionálnej histórie a kultúry, spoločenských a kultúrnych tradícií našich obcí, miest a regiónov, a tým prehĺbiť pozitívny vzťah k Slovenskej republike ako spoločnej vlasti všetkých jej občanov.

Vyhlasovateľom celoslovenskej súťaže je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR, pričom Združenie miest a obcí Slovenska dlhoročne pôsobí v úlohe aktívneho spoluorganizátora. Obecné kroniky sú podľa ZMOS pamäťou miestnej histórie, zvykov a tradícií, a preto aj túto súťaž vnímame ako spôsob prezentácie jedinečností, ktoré ponúka každá samospráva. 

Začiatok súťaže: 15. júna 2018

Uzávierka súťaže: 31. augusta 2018

Formuláre k súťaži: 

1. Propozície súťaže 

2. Prihláška Kronika

3. Prihláška Monografia

4. Súhlas so spracúvaním osobných údajov 

 


 
ÚvodÚvodná stránka