Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Informácia z rokovania Komory miest

komora_miest.jpgBratislava  9. mája 2018 - Podpredseda ZMOS a predseda jej Komory miest Štefan Bieľak zvolal rokovanie komory k témam, ktoré sa týkajú princípov samosprávy a verejnej správy.

Členovia komory sa venovali formulovaniu princípov komunálnej reformy a dokončeniu (prehodnoteniu) reformy verejnej správy. Zároveň boli informovaní o záveroch rokovania Sekcie verejnej správy Rady ZMOS k tejto téme. Tiež im bol predstavený prehľad usporiadania územnej samosprávy vo vybraných štátoch. Predseda Komory Š. Bieľak uviedol návrh hlavných téz, princípov a možností riešenia komunálnej reformy, ktorá bola hlavnou témou rokovania Komory miest. Hovorca ZMOS a tajomník rady expertov M. Kaliňák predstavil národný projekt ZMOS Modernizácia miestnej územnej samosprávy ( predložený v rámci operačného programu EVS).

Diskusia sa niesla v duchu pozitívneho vnímania komunálnej reformy, negatívne však bola vnímaná otázka financovania obcí. Zdôraznilo sa to, že identita obcí ostane zachovaná a nedôjde v žiadnom prípade k zlučovaniu obcí, zmeny by mali nastať v spôsobe rozdelenia kompetencií medzi mestami a obcami. Potrebné je začať postupne s medializáciou komunálnej reformy ako témy ZMOS a mala by byť prioritou nadchádzajúceho 29. snemu ZMOS. Rokovanie Komory miest sa uskutočnilo 3. mája 2018. 


 

Aktuálne ponuky

VÝBEROVÉ KONANIE

Výberové konanie na pozíciu
 Expert/-ka pre štúdiu:
„Dobrovoľníctvo v samospráve – krok k aktívnym komunitám“  Miesto výkonu práce: Bratislava
Odmena/hrubá hodinová sadzba: 
...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka