Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy (2009 - 2011)

Blíži sa 21. snem Združenia miest a obcí Slovenska

Bratislava – 12. mája 2011 V dňoch 18. a 19. mája 2011 sa v Kongresovom centre Incheba v Bratislave uskutoční 21. snem Združenia miest a obcí Slovenska.

Snem ZMOS je významným výročným pracovným podujatím združenia. Na blížiacom sa sneme, prvom po komunálnych voľbách, sa majú právo zúčastniť zástupcovia všetkých 2 792 členských miest a obcí z 58 regionálnych združení ZMOS. Na toto významné a jedinečné podujatie sú pozvaní najvyšší ústavní činitelia a ďalší významní domáci i zahraniční hostia.

Tohtoročný snem je významný nielen počtom účastníkov, ale tiež svojím programom, vyhodnotením uplynulého obdobia, určením smerovania organizácie na najbližšie 4 roky, voľbou kontrolnej komisie ZMOS a predsedu združenia. V zmysle stanov sa vo funkcii predsedu každé štyri roky strieda primátor členského mesta, prípadne starosta mestskej časti so starostom členskej obce. Rada ZMOS na svojom aprílovom rokovaní vychádzajúc z návrhov regionálnych združení schválila týchto kandidátov na post predsedu ZMOS: Dvonč Jozef, primátor mesta Nitra, Hlinka Jaroslav, starosta mestskej časti Košice – Juh, Mináč Peter, primátor mesta Tisovec a Rejda Miroslav, primátor mesta Turzovka.

Po ukončení prvého rokovacieho dňa sa uskutoční kultúrno-spoločenský program, na ktorom budú vyhlásené výsledky súťaže "Oskar bez bariér" za rok 2010.

Michal Kaliňák,
hovorca ZMOS   
 


 

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

ÚvodÚvodná stránka