Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História snemov ZMOS

APRÍL 1994 - IV. snem ZMOS

Priestory bratislavského Parku kultúry a oddychu sa stali v dňoch 8. a 9. apríla 1994 miestom konania IV. snemu Združenia miest a obcí Slovenska. Snemu sa zúčastnilo 563 zástupcov členských obcí a miest, 80 hostí, a bolo akreditovaných 47 zástupcov masmédií.

Po prvý raz sa na sneme ZMOS zišli najvyšší ústavní činitelia – prezident SR Michal Kováč, predseda NR SR Ivan Gašparovič a predseda vlády SR Jozef Moravčík. Okrem nich sa snemu zúčastnil podpredseda NR SR Augustín Marián Húska, podpredsedovia vlády SR Roman Kováč a Ivan Šimko a viacerí ministri.

Účastníci snemu akcentovali potrebu zachovať jednotnú organizáciu miest a obcí. Žiadali o komplexné doriešenie kompetencií miest a obcí, vyjadrili zámer podieľať sa na tvorbe systému regionálnej samosprávy a podporovať volebný systém, ktorý umožní aj kandidovanie nezávislých kandidátov.
V oblasti ekonomiky prvý raz sformulovali právo na kompenzáciu majetku miest a obcí, ktorý bol vložený do privatizovaných podnikov (oblasť plynárenstva a energetiky), začala sa diskusia o transformácii podnikov vodární a kanalizácií.


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka