Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História snemov ZMOS

APRÍL 1993 - III. snem ZMOS

Budova košického magistrátu sa stala miestom konania III. snemu Združenia miest a obcí Slovenska. V dňch 21. a 22. apríla 1993 sa tu stretlo 548 delegátov a 52 hostí. 
Medzi najvýznamnejších hostí patril podpredseda vlády SR a zároveň predseda vládnej komisie pre prípravu územnosprávneho členenia Roman Kováč a predseda výboru NR SR pre štátnu správu, územnú samosprávu a národnosti Jozef Rea.

Uskutočnili sa voľby predsedu ZMOS. Spomedzi šiestich kandidátov sa predsedom ZMOS stal Michal Sýkora, starosta obce Štrba. Týmito voľbami bolo v ZMOS zavedené pravidlo, že predsedom organizácie môže byť len starosta alebo primátor.

Účastníci snemu diskutovali o verejnej správe, ktorá prinesie racionálny systém štátnej správy a posilní samosprávu miest, obcí a regiónov. Upozornili na potrebu decentralizácie finančných zdrojov a posilnenia finančnej základne miest a obcí. 

V uznesení snemu je obsiahnutý aj zámer spracovať vlastné stanovisko ZMOS k problematike územno - správneho členenia. Účastníci snemu prejavili záujem doriešiť zastúpenie ZMOS v Rade hospodárskej a sociálne dohody (tripartita) a v Asociácii zamestnávateľských zväzov a združení SR.


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka