Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ZMOS združenie miest a obcí

Novým predsedom ZMOS je primátor Branislav Tréger Vytlačiť
 

treger.jpgBratislava 23. mája 2019 – Združenie miest a obcí Slovenska v nasledujúcich štyroch rokoch povedie primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili účastníci Snemu ZMOS-u.

Branislav Tréger bol zvolený nadpolovičnou väčšinou už v prvom kole tajnej voľby. V krátkom príhovore k účastníkom snemu po vyhlásení výsledkov nový predseda zdôraznil, že ZMOS bude pri obhajovaní záujmov miest a obcí pod jeho vedením korektným, konštruktívnym, ale i sebavedomým partnerom. "ZMOS bude plniť svoje ciele tak, aby nešliapal po ľuďoch. Budeme počúvať všetkých, no budeme sa riadiť našimi hlavami, nebudeme klamať a ani si skracovať či zľahčovať cestu," vyhlásil Tréger.

O post predsedu ZMOS-u sa uchádzali štyria kandidáti. Pôvodne ich bolo päť, no doterajší predseda združenia Michal Sýkora v stredajšom (22.5.) príhovore na začiatku snemu oznámil, že sa rozhodol neobhajovať mandát. Vysvetlil to snahou o upokojenie situácie a zachovanie jednoty ZMOS-u. V združení v poslednom období zaznievala od časti primátorov kritika na pasivitu a nedostatočnú akcieschopnosť strešnej organizácie, jednak pri reforme verejnej správy, ale i obhajovaní záujmov miest a obcí pri zavádzaní sociálnych opatrení zaťažujúcich rozpočty samospráv.

 

Profil predsedu ZMOS Branislava Trégera

Branislav Tréger je primátorom mesta Liptovský Hrádok od roku 2006, funkciu vykonáva štvrté volebné obdobie.

Tréger sa narodil v roku 1962. Gymnázium v Liptovskom Hrádku navštevoval v rokoch 1977 - 1981. Vysokoškolské vzdelanie získal na Fakulte telesnej výchovy a športu (FTVŠ) Univerzity Komenského v Bratislave. Navštevoval ju v rokoch 1981 – 1986. V roku 1996 úspešne absolvoval prvú kvalifikačnú skúšku a získal trénerskú licenciu "A" vo volejbale. Na Univerzite Komenského pokračoval v rokoch 1996 – 2002 aj v doktorandskom štúdiu.

Hneď po absolvovaní vysokej školy v roku 1986 sa Branislav Tréger zamestnal v Československej televízii ako športový redaktor. V rokoch 1987 – 1990 bol učiteľom na Strednom odbornom učilišti drevárskom v Liptovskom Hrádku, od roku 1990 do roku 2001 tam vykonával funkciu zástupcu riaditeľa.

V roku 2001 sa zamestnal ako učiteľ na Gymnáziu v Liptovskom Hrádku, v rokoch 2002 – 2004 tam bol zástupcom riaditeľa a v období rokov 2004 – 2006 pôsobil vo funkcii riaditeľa gymnázia.
      V komunálnych voľbách 2. decembra 2006 úspešne kandidoval ako nezávislý kandidát na post primátora mesta Liptovský Hrádok. Do funkcie nastúpil 21. decembra 2006.

Primátorom Liptovského Hrádku je štvrté volebné obdobie. V zatiaľ posledných voľbách 10. novembra 2018 získal 96,16 percenta hlasov, volilo ho 2831 z 2944 voličov, ktorí odovzdali platné hlasovacie lístky.

Od roku 2009 až do súčasnosti, teda tri volebné obdobia, je tiež poslancom Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. V rokoch 2015 – 2017 zároveň vykonával funkciu podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja.

V rokoch 2010 až 2014 bol členom Rady ZMOS-u, pôsobil v odbornej sekcii školstva, mládeže, športu a vzdelávania. Branislav Tréger je ženatý, má dve deti. Aktívne ovláda ruský a nemecký jazyk, pasívne anglický. Medzi jeho záujmy patria príroda, geografia, šport a literatúra faktu. Návrh na jeho kandidatúru podala členom Rady ZMOS-u Komora obcí.  

 

(TASR)

 


 
 
Položky 1-10 z 123

 

Komuniké z 3. rokovania Rady ZMOS

Rokovanie k problematike financovania konkrétnych opatrení v školstve

Injekcia na financovanie preneseného výkonu štátnej správy

Zapojte sa do súťaže ENVIROMESTO 2019

Dobrá prax inšpiruje. Ďalšie príklady dobrej praxe

Päť kandidátov na predsedu ZMOS

Smart kamerové systémy zvyšujú bezpečnosť a ochranu

Aký je prínos a v čom sú riziká nájomného bývania?

Nájomné bývanie je potrebné podporovať

VÚB už štvrtý rok finančným partnerom ZMOS

Položky 1-10 z 123

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu

ÚvodÚvodná stránka