Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Štartuje 5. ročník národnej kampane Do práce na bicykli

kampan_bicykel.jpgBratislava - 1. marca 2018 - Mimoriadne úspešná kampaň „Do práce na bicykli“ pokračuje aj v tomto roku. Do slovenských miest prichádza pod mottom „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ Piaty ročník celonárodnej kampane vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica.

Od začiatku marca sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci so svojimi tímami sa budú môcť do súťaže zapojiť hneď po tom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania.   


„Vo väčšine slovenských miest narastá individuálna automobilová doprava, ktorá má nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Snažíme sa podporovať aktivity, ktoré prispejú k tomu, aby obyvatelia vymenili auto za bicykel. Teší ma, že viacero primátorov a starostov chápe cyklodopravu ako jedno z lacnejších a najmä ekologickejších riešení problémov s dopravou v rámci miest a obcí,“ povedal  minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Kampaň „Do práce na bicykli“ sa  uskutoční od 1. do 31. mája 2018, pričom registrácia samospráv sa v záujme vytvorenia dostatočného priestoru pre registráciu samotných tímov začína už 1. marca a končí 18. apríla 2018. Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy. Bude sa oceňovať najaktívnejšia samospráva a spoločnosť, v ktorej sa zapojil najväčší počet súťažiacich tímov. Ambíciou je osloviť firmy, aby vytvárali pre zamestnancov dochádzajúcich do práce na dvoch kolesách vyhovujúce podmienky pre bezpečné uloženie bicyklov, sprchy a iné benefity. 
Tohtoročnou novinkou kampane bude spustenie aplikácie, ktorá  zaznamenáva  presné trasy uskutočnených ciest. Samosprávy  môžu využiť zozbierané dáta o jazdách súťažiacich v prospech vytvorenia efektívnych a účinných dopravných zmien pre bezpečnú a plynulú dopravu. 

(ts)


 

Aktuálne

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017 - oznámenie  
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny každoročne zverejňuje výšku pri ...viac...

Zverejnené 9.6.2017


 

Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja

Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky  pripravuje národný projekt „Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja“, ktorý by mal byť financovaný z fondov EÚ a hľadá ...viac...

Zverejnené 9.11.2016


 

EŠIF 2014-2020

Operačný program ľudské zdroje

Zverejnené 4.7.2017


 

Interreg Europe - projektový zámer poľského partnera

Pri príležitosti plánovaného otvorenia tretej verejnej výzvy na predkladanie projektových návrhov v rámci programu medziregionálnej spolupráce Interreg Europe (termín otvorenia: 1.3.2017-30.6.2017) si ...viac...

Zverejnené 24.1.2017
Aktualizované: 25.1.2017


 
ÚvodÚvodná stránka