Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Mestá a obce sa pripravujú na dôstojnú Pamiatku zosnulých

sviecka_2.JPGBratislava – 16. októbra 2017 – Samosprávy sa pripravujú na Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých. Tomu prispôsobujú správu cintorínov a ostatné pietne miesta.

Mestá a obce sú najväčšími prevádzkovateľmi cintorínov a pietnych miest, čomu prispôsobujú aj svoje aktivity pred blížiacimi sa sviatkami. Venujú sa hlavne prípravám areálov posledného odpočinku na očakávaný nápor návštevníkov, čo znamená napríklad odstraňovanie lístia, zabezpečovanie prístupu k úžitkovej vode, rozmiestnenie odpadkových košov a veľkoobjemových kontajnerov pre pozostalých, ktorí upravujú hroby príbuzných. V niektorých prípadoch osadzujú tzv. sviečkomaty, predlžujú prevádzku verejného osvetlenia, pristupujú k regulácii dopravy, prípadne posilňujú spoje mestskej hromadnej dopravy a  hliadok mestskej a obecnej polície.

Návšteva cintorínov je spravidla rozdelená na viacero dní, a preto aj tieto opatrenia reagujú na postupný nápor ľudí počas dlhšieho obdobia. V dušičkovom období  samosprávy tiež predlžujú otváracie hodiny na cintorínoch a o všetkých zmenách informujú rôznymi komunikačnými nástrojmi. Či už prostredníctvom webových stránok samosprávy, respektíve prevádzkovateľa cintorína, ale aj napríklad informáciami na úradnej tabuli a tiež na stránkach radničných novín a cez miestne médiá.

Mestá a obce sa pripravujú na Dušičky tak, aby v rámci svojich možností vytvorili čo najdôstojnejšie podmienky spomínania na zosnulých na miestach posledného odpočinku.

             

                                  

                       Michal Kaliňák
            hovorca a tajomník rady expertov


 

Aktuálne

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017 - oznámenie  
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny každoročne zverejňuje výšku pri ...viac...

Zverejnené 9.6.2017


 

Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja

Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky  pripravuje národný projekt „Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja“, ktorý by mal byť financovaný z fondov EÚ a hľadá ...viac...

Zverejnené 9.11.2016


 

EŠIF 2014-2020

Operačný program ľudské zdroje

Zverejnené 4.7.2017


 

Interreg Europe - projektový zámer poľského partnera

Pri príležitosti plánovaného otvorenia tretej verejnej výzvy na predkladanie projektových návrhov v rámci programu medziregionálnej spolupráce Interreg Europe (termín otvorenia: 1.3.2017-30.6.2017) si ...viac...

Zverejnené 24.1.2017
Aktualizované: 25.1.2017


 
ÚvodÚvodná stránka