Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Ktoré mesto alebo obec získa ocenenie Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu za rok 2017?

jazero.jpgNárodné dobrovoľnícke centrum už po desiaty krát vo svojej histórií organizuje podujatie Dobrovoľník roka 2017.

Tento jubilejný ročník sa bude niesť v slávnostnej atmosfére v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave, dňa 30. mája 2018. Nominácie sa prijímajú v deviatich kategóriách a práve jedna z nich je aj kategória Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu, ktorá je vám najbližšia. Nominácie môže predložiť samotné mesto alebo obec. V ideálnom prípade by ju však mala predkladať nezisková organizácia pôsobiaca na jeho území alebo skupina dobrovoľníkov, ktorá oceňuje prístup miestnych samosprávnych orgánov k podpore dobrovoľníctva. Vtedy sa nominácia stáva pre hodnotiacu komisiu viac autentickou.

V nominácii je vhodné uviesť aké dobrovoľnícke aktivity sa na území obce konajú a či sa jedná o  pravidelné aktivity. Aké prostredie je vytvorené pre fungovanie neziskových organizácii a či od obce majú priestory na realizáciu svojich aktivít. Koľko dobrovoľníkov sa do podujatí zapája. Aké je zapojenie samotných vrcholových predstaviteľov obce a miestnych orgánov. K čomu zapájanie sa miestnych občanov do riešenia problémov svojej komunity prispelo a pod.

V minulosti toto ocenenie získali napríklad mestá Lučenec, mestská časť Bratislava – Staré mesto, obec Zálesie a pod. Bude v roku 2017 vaše mesto alebo obec príkladom pre iných?

Pokiaľ vás táto možnosť zaujala, vyplňte do 13.4.2018 dotazník, ktorý sa nachádza na stránke www.dobrovolnictvo.sk pod článkom Hľadá sa dobrovoľník roka 2017. Pokiaľ budete mať akékoľvek otázky, zašlite ich mailom organizátorovi podujatia na adresu ocenovanie@dobrovolnictvo.sk.

Podujatie sa koná pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí, pána Miroslava Lajčáka. Nominovaní v užšom výbere sú prijatí aj prezidentom Slovenskej republiky, pánom Andrejom Kiskom.


 

Aktuálne

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017

Výška finančných prostriedkov určených na úpravu a obnovu rodinných pomerov dieťaťa platná pre rok 2017 - oznámenie  
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny každoročne zverejňuje výšku pri ...viac...

Zverejnené 9.6.2017


 

Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja

Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky  pripravuje národný projekt „Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja“, ktorý by mal byť financovaný z fondov EÚ a hľadá ...viac...

Zverejnené 9.11.2016


 

EŠIF 2014-2020

Operačný program ľudské zdroje

Zverejnené 4.7.2017


 

Interreg Europe - projektový zámer poľského partnera

Pri príležitosti plánovaného otvorenia tretej verejnej výzvy na predkladanie projektových návrhov v rámci programu medziregionálnej spolupráce Interreg Europe (termín otvorenia: 1.3.2017-30.6.2017) si ...viac...

Zverejnené 24.1.2017
Aktualizované: 25.1.2017


 
ÚvodÚvodná stránka